Ložnice podle vašich představ

Při zařizování interiéru jsou v popředí obývací pokoj nebo třeba kuchyně, ovšem ložnici nevěnujeme příliš mnoho pozornosti. Je to pochopitelné, jedná se o soukromý prostor, se kterým se nechlubíme návštěvám a v duchu si říkáme, že časem přijde i na tento prostor. Jenže roky pomalu ale jistě ubíhají a my se ztotožňujeme s aktuální verzí ložnice a na její renovaci ani nijak nespěcháme. Jen málokdo si ale uvědomuje, že právě v ní strávíme až jednu třetinu našeho života. Nezasloužil by si tento prostor o poznání více pozornost, než je mu momentálně dopřáváno.

Kvalitní spánek

moderní ložnice

Mnoho lidí se ráno budí bez energie a s příslibem, že jen co večer rozrazí dveře bytu, zamíří si to přímo do ložnice. Pokud se v předešlé větě vidíte, je možná s vaší ložnicí něco špatně. Mnohdy je na vině stará matrace, ze které vás při každém pohybu píchne pero do lopatek. Přitom kvalitní matrace je minimum, co byste pro své zdravé měli udělat. Vaše záda a hlavně bederní páteř vám dříve nebo později za tento vstřícný krok poděkují. Přitom nemusíte mít nutně matrace za desetitisíce, stačí obyčejná, ale vybraná na míru dle vaší tělesné konstituce a preferencí. S výběrem by vám vždy měl pomoci proškolený personál, který výběr přizpůsobí konkrétní osobě. Nedílnou součástí matrace jsou i kvalitní lamelové rošty. Vybrat si můžete z těch polohovacích nebo postačí i klasické.

Úložných prostor není nikdy dost!

prostorná šatna

Pokud ložnice přímo nesousedí s prostornou šatnou, je na zvážení pořízení vestavěných skříní https://www.sten-skrine.cz/. Ty nabízí skvělý kompromis mezi cenou a kvalitou zpracování. Jelikož se vestavěné skříně navíc vyrábějí na míru, je možné si vnitřní uspořádání navrhnout dle libosti. Dáváte přednost závěsným tyčím, přihrádkám nebo třeba zásuvkám? Typizované šatní skříně vám nikdy takovou variabilitu nezajistí.