Nevyhazujte peníze za chemii

Také je u Vás jedna fáze příprav na generální úklid bytu spojená s nákupem všech možných čistících prostředků? A také Vás to pravidelně stojí spoustu peněz? Není to nutné. Jestliže máte sklony k alchymistickým pokusům, tak budou následující rady to pravé právě pro Vás. Nejprve si z nákupního lístku vyškrtněte prostředky na mytí oken. Místo toho si vezměte
–         litr čistého alkoholu
–         čtvrt hrnku jablečného (nebo běžného) octa
–         půl hrnku vlažné vody
–         lžíci škrobu.
alchymie čarodějnice
Pro vůni můžete přidat tři kapky esenciálního oleje. Nalijete do rozprašovače a použijete běžným způsobem.

Ocet a soda dělají divy

Máte skvrny na koberci? Pomůže lžíce octa, lžíce jedlé sody, voda a dětský zásyp (nebo kypřící prášek). Jedlou sodu smícháme s octem a přilijeme jen tolik vody, aby vznikla hustší pěna. Vykartáčujeme a vysajeme. Zápachu se zbavíme tím, že místo zasypeme dětským pudrem. Máte na sklenicích proužky, se kterými si ani Vaše myčka neumí poradit? Žádné neštěstí. Na obyčejný zubní kartáček naberete zubní pastu a jedlou sodu. A nehezké proužky jsou pryč.

Prací gel za pár korun

To, co asi musí nutně koupit každý, je prací prášek. Dnes se prací prášky nahrazují hojně pracími gely. Jenže ty mají jednu zásadní chybu. Jsou docela drahé. A to i ty levné. Ušetřete si výdaje a prostě si ho vyrobte. Že to není možné? Naopak, je to velice jednoduché, a ještě více levné.
·        Do větší nádoby nastrouhejte jádrové mýdlo, které zalijete dvěma litry vroucí vody.
·        Po rozpuštění mýdla přidáme tři sta gramů sody na praní a zamícháme.
·        Poté, co se všechny složky spojí, dolijeme osmi litry horké vody.
·        Směs je potřeba promíchávat.
·        Od chvíle, kdy začne chladnout, začne i tuhnout.
bílá pračka
Do vychladlé směsi můžeme přikápnout patnáct kapek esenciálního oleje, abychom dodali i vůni. Získali jsme deset litrů pracího gelu. Stačí už jen odměrka a můžeme nandat prádlo do pračky.