Jak shánějí podnikatelé peníze?

Soukromé podnikání funguje pochopitelně jedině tehdy, když toto vytváří i dostatečný zisk. Bez ziskovosti by to tu nešlo, a to jednak proto, že se do prakticky kteréhokoliv podnikání musí i investovat, aby toto nezaostávalo, a jednak proto, že i podnikatelé potřebují z něčeho žít, a kdyby si tu nevydělali, nemělo by pro ně smysl takové podnikání provozovat.

Jenže ono to ne vždy dopadá tak, jak by si to soukromí podnikatelé představovali. A tak tito sice sní o tom, že budou vydělávat spousty peněz, ale i kdyby se o to skutečně maximálně snažili, ne vždy se jim toho podaří dosáhnout. Toho, co se v podnikatelském životě může zkomplikovat, je spousta, a když se někdo nedokáže vyhnout všem potenciálním nástrahám, má smůlu.

centy EU

A co potom? Potom už zbývá i jen jediná možnost, jak to zachránit. A tou je samozřejmě půjčka.

Půjčit si na své soukromé podnikání může sice každý, ale má to háček. Než někdo ze soukromníků půjčku dostane, musí doložit, že ji také zvládne dohodnutým způsobem splatit. A to může být problém, protože takové prokazování žadatelových kvalit nebývá vesměs rutinní záležitostí.

bublina s eurem

Když chce podnikatel podnikatelskou půjčku od banky, musí mít dost vysoké doložitelné příjmy a k těm i čisté registry dlužníků a další přednosti. A když na tom dotyčný není nijak valně, má smůlu.

Totiž měl by smůlu, kdyby neexistovaly hypotéky bez registru americka-nebankovni-hypoteka.cz od nebankovní společnosti. Ale protože takové nebankovní hypotéky existují, smůlu mít nemusí. Stačí si zažádat právě o takovouto půjčku, a pokud má zájemce z čeho splácet a může dát do zástavy vhodnou nemovitost, má vyhráno. Pak totiž dostane tolik peněz, kolik potřebuje, až do sedmdesáti procent odhadní ceny zastavené nemovitosti. A s takovými penězi, provázenými navíc výhodným úročením, už se dá věru ledacos podniknout.