Snadné řešení pro čištění nejběžnějších skvrn

Jak odstranit skvrny od potu

V tomto případě se problém projevuje častěji v letním období, kdy teploty stoupají a řešení je snadné. Před praním si problémová místa zvlhčete směsí vody a vinného octa, nechte hodinu působit a vyperte běžným způsobem.

Jak čistit olejové skvrny

Olejové nebo mastné skvrny nás často děsí, ale jejich ošetření je snazší, než si myslíme. Stačí použít trochu odmašťovacího prostředku, jako je například většina čisticích prostředků na nádobí. K tomu, aby vaše oblečení vypadalo jako nové, stačí dvě kapky čisticího prostředku, šetrné drhnutí a potom normální praní v pračce.

prádlo5

Jak zacházet se skvrnami od vína

Čištění se komplikuje, pokud jde o skvrny od červeného vína, které bezpochyby patří k těm nejobtížněji odstranitelným. Každý má často svůj vlastní „magický“ čistič, díky kterému zmizí. Podívejme se na nejčastější tipy a triky https://www.girltime.cz/rady-a-tipy/.

• Marseillské mýdlo: skvrnu potírejte intenzivně mýdlem bezprostředně po navlhčení oděvu před vložením do pračky.

• Hrubá sůl: je vhodná pro čerstvé skvrny a měla by být aplikována okamžitě, díky svým vlastnostem absorbuje většinu skvrn. Před vložením prádla do pračky je třeba nechat působit sůl půl hodiny a poté ji otřít.

• Citronová šťáva: je vhodná na již suché skvrny od červeného vína. Smíchaná s několika kapkami tekutého mýdla by se měla nechat působit před vložením do pračky nejméně čtvrt hodiny.

• Peroxid vodíku: používá se pouze na odolné a bílé textilie (aby se zabránilo vyblednutí). Měl by být smíchán s tekutým mýdlem a vetřený na místo, kde je skvrna. Pozor, skvrnu je nutné důkladně opláchnout před praním v pračce.

• Perlivá voda: jedná se o nouzový prostředek, který se používá, pokud jste mimo domov a nemáte možnost použít další výše uvedené tipy. Měla by být nalitá přímo na skvrnu a poté je nutné co nejdříve pokračovat v praní v pračce, jakmile se vrátíte domů.

pračka1

Jak odstranit skvrny od kávy

Je to klasická nepříjemnost, která se stane vždy ve špatný okamžik. Na plátěných nebo bavlněných oděvech můžete vyřešit problém s vroucí vodou nalitou přímo na oděv. Na látky, jako je hedvábí a vlna, doporučujeme marseillské mýdlo vtírané do skvrny. V každém případě je velmi užitečné, stejně jako u vína, okamžitě na skvrnu nanést trochu perlivé vody, aby se zabránilo přilnutí k látce.