Nezanedbávejte vliv počasí na stěhování


Sníh a námraza

Tyto jevy sice očekává každý z nás, protože už jako malé děti dobře víme, že v zimě se tu a tam objeví sněžení, může napadnout třeba i deset centimetrů sněhu za noc, a vzniklá námraza z mrznoucího mrholení může vytvořit ze silnice kluziště. Přesto není každý natolik zodpovědný, že by se postaral o to, aby to nemělo negativní vliv na stěhování. Raději vám tedy připomínáme, abyste nezapomněli na posypový materiál, nejlépe jemnozrnný písek, a abyste měli připravenou lopatu, hrablo, škrabky na sklo, smetáček a také vhodnou obuv do zasněženého chodníku.

stěhování nábytku

Když udeří tropy

Velmi nepříjemné je vždy stěhování v tropickém vedru. Tehdy jde i o život, zejména při vyšší fyzické námaze. Šetřete síly, to nejnáročnější přenechejte profesionálům a doplňujte tekutiny s obsahem hořčíku, který se s vaším potem vyplavuje z těla. Tropické teploty velmi rychle zvyšují únavu, a proto si dopřejte dostatek vydatného spánku a neponocujte. Dávejte také pozor na své děti, na seniory, na domácí zvířata a pokojové rostliny.

stěhovací proces

Silný vítr

Potrápit při stěhování v Praze dovede i silný vítr, zejména nárazový. Při přenášení břemen vás může povalit na zem, poškodit různé předměty, polámat rostliny a to, co je špatně ukotveno, může zvednout a způsobit i vážnou nehodu nebo úraz. Dbejte na pečlivé balení velkých předmětů a spotřebičů, co se nevejdou do krabic, do stretch fólie, a kartonové krabice raději převazujte provázkem, alespoň ty těžké a velké.

Déšť

Sledujte předpovědi počasí a na nebezpečí silného či trvalého deště se připravte včas. Zabezpečte předměty, které může voda poškodit, bublinkovou fólií, například čalounění židlí a některý další nábytek či domácí spotřebiče. Silný déšť může poškodit i pokojové rostliny a voda může rozmáčet kartonové krabice, jejichž obsah se pak vysype na ulici. Počítejte s tím raději dopředu a to, co by mohlo přijít k úhoně, raději důkladně přebalte ještě zajišťující stretch fólií.