Má význam provádět revizi elektroinstalace, i tam, kde není povinná

Závada na elektrickém zařízení je nebezpečná v tom smyslu, že samotný průchod elektřiny není vidět, a že řada závad může být skrytých. V řadě případů nelze vizuálně určit, zda je vše v pořádku, a proto musí nastoupit měřicí přístroje a hlavně odborník, který provádí revizi.

Zdá se vám cena revize elektroinstalace vysoká a samotná revize zbytečná? Pak byste měli vědět, co vás může potkat, pokud ji podceníte.

elektrikář při práci

Pojišťovna – jste-li pojištění a dojde k nějakému pojistnému plnění v souvislosti se závadou na elektroinstalaci či spotřebičích, jedna z prvních věcí, která bude pojišťovnu zajímat, je zda proběhla revize a nebylo nic v této souvislosti zanedbáno. Pojišťovna se také sama chrání, je to logické, jinak by zřejmě zkrachovala.

Následky likvidace požáru – viděli jste někdy z gruntu vyhořelý byt? Děsivá podívaná, ale když se to týká přímo vás, je to někdy na odvoz na psychiatrii. Někteří lidé si následky takové události nesou po celý život. Někdy je nutné celý objekt strhnout, a pokud ne, tak pouhý úklid je tak náročný a vyčerpávající, že si z toho můžete odnést další zdravotní následky.

požár bytového domu

Další věc je samozřejmě finanční újma a může se stát, že přijdete o majetek, který nelze vyčíslit penězi, takže ani pojišťovna není úplná spása. Kupříkladu pěstujete deset let nádhernou datlovou palmu, máte doma velké akvárium, při požáru mohou uhynout i domácí mazlíčci a nechceme ani připomínat, že v bytě můžete uhořet i vy sami nebo vaši blízcí.

Těžký úraz nebo smrt – jistě si dobře uvědomujete, co by se mohlo stát, kdybyste si fénovali vlasy ve vaně plné vody a fén vám náhodou do té vany spadl. U takové představy přímo mrazí v zádech. Ale zajímavé je, že podobné následky si můžete odnést u závady spotřebiče nebo elektrických rozvodů, které jsou skryté, a kde stačí opravdu málo. A neexistuje snad větší tragédie v rodině, pokud jde o předčasnou a navíc úplně zbytečnou smrt.