Zdravá a chutná snídaně, která zasytí


Nejčastěji se müsli konzumuje na snídani, případně na svačinu. Také záleží na tom, jakou formou se bude připravovat. Pokud se zakoupí jako sypaná smíchaná směs, poté se většinou zalévá mlékem nebo míchá s jogurtem. Možností jak konzumovat tuto pochutinu je skutečně mnoho a záleží na tom, co kdo má rád. Také se dá zakoupit v podobě tyčinky a to je zase vhodná verze na svačinku. Je ovšem müsli skutečně zdravou pochoutkou? Možná je lepší než dát na krásné reklamy a vychvalování, přednost složení produktu. A věřte nebo nevěřte, budete překvapeni, co tato zdravá směs obsahuje cukru. A je úplně jedno, po které krabici mixu v supermarketu sáhnete. Zasytí vás poté cukr? To zrovna nebude ideální pro zdravou výživu nebo jako mlsání při redukci hmotnosti.

domácí müsli

Domácí müsli je hra na jistotu

Přirozeně, když si vyberete chutné a kvalitní suroviny, tak předně víte, co jste si to vlastně připravili. Můžete různě kombinovat med, ovoce, skořici, čokoládu, vanilku, ovesné vločky a podobně. Receptů existuje poměrně dost, ale na druhou stranu se musí počítat s tím, že si na to musíte vyhradit čas a nakonec se ani nezaručí konečný výsledek. Ačkoliv asi nic nemůže konkurovat domácí přípravě, až na jednu osvědčenou možnost. Müsli je totiž vyrobené tak, aby se dalo konzumovat při hubnutí, ale zároveň obsahovalo všechno potřebné pro zdravé stravování. Jak je vidět, jde to i bez cukru.

křupavé müsli

Jednoduchá příprava

Tyto výrobky se prodávají také v nabídce chutného karamelu, čokolády nebo ovocných chutí. Tudíž si každý může najít svého favorita. Výhodou je, že obsahují poměrně dostatečné množství bílkovin a ty jsou při hubnutí stěžejní. Z toho vyplývá, že v tomto případě skutečně zdravě pochodíme a naše tělo nebude pociťovat žádný hlad. Navíc mlsat se dá tímto způsobem zdravě. A příprava? Ta je jednoduchá, že ji skutečně zvládne i malé dítě. Stačí křupavou dobrotu nasypat do misky, zalít vodou nebo mandlovým mlékem a chvíli počkat, než se obsah namočí. A nyní již nic nebrání tomu, že si můžete vychutnat svoji oblíbenou příchuť.