Zazimování bazénu nesmíme ani uspěchat, ani oddalovat

První podzimní přízemní https://www.conrad.cz/re/cerpadla mrazík je předzvěstí změny ročního období, ale neznamená to, že se již nemohou vyskytnout příjemně teplé dny babího léta. Ostatně, podle meteorologických statistik lze vypozorovat, že se středoevropské počasí střídá v téměř pravidelných sinusových křivkách v týdenním až čtrnáctidenním intervalu. Průměrná denní teplota klesá pozvolna vlivem pohybu slunce na obloze a postupné změny sklonu slunečních paprsků. Pokud se chystáte zazimovat bazén, nedejte se tedy zaskočit prvními lehkými nočními mrazíky, kdy se na hladině vody může objevit lehká ledová krusta, ale řiďte se následujícími pravidly:stříkající voda do venkovního bazénu.jpg

Kdy začít

Kdy začít se zazimovací procedurou? Teprve v okamžiku, kdy se teplota vody v bazénu stabilně v průběhu dne pohybuje v rozmezí deseti až patnácti stupňů Celsia, a zároveň noční teploty pod bod mrazu ještě neklesají pravidelně den co den. Bývá to každoročně vždy v první polovině října, v listopadu už je většinou na zazimování bazénu pozdě. Vhodné ale není ani přílišné uspěchání termínu, pokud začnete příliš brzy a teplota vody v nádrži přesahuje 18 stupňů, budou se v ní množit řasy a jiné mikroorganismy, čímž se celý proces naruší.

Proč upravovat pH

Předpokladem úspěšného zazimování bazénu Eshop Techneco.eu je čistota nejen vody, ale i nádrže samotné. Znamená to uvést do provozu filtraci a také bazénový vysavač. Usazeniny na stěnách a na dně musí zmizet, s ručním vysavačem to bude fyzicky namáhavější, než s automatickými pomocníky, ale i ruční vysávání docílí stejného efektu.maminky s dětmi v dětském bazénu.jpg
Poté následuje chemická desinfekce a podmínkou k úspěšné aplikaci bazénové chemie je správné pH vody. Její hodnotu nejprve zjistíme testerem, a pokud se příliš vychyluje z optimálních hodnot 6,8 – 7,2, pak se upraví přípravky pH plus nebo mínus. Důležité je také udržet správnou hodnotu tvrdosti, aby chlorové tablety patřičně účinkovaly.
Zazimovací přípravky proti výskytu řas se aplikují až poté, co se nádrž důkladně zbaví mechanických nečistot, provede chemická desinfekce, vypustí část vody a odmontuje veškeré technologické zázemí – čerpadlo, filtrace, hadice, skimmery, případně solární panely a tepelné čerpadlo.