Nejen páni řidiči podlehnou nové verzi Chevrolet Corvette ZR1

Kdo pamatuje Chevrolet Corvette z roku 1989 bude zajisté nadšen, neboť nemusí nostalgicky jen vzpomínat! Chevrolet představí zbrusu nové provedení Corvette ZR1. A že je na co se těšit. Automobilové společnosti se předhánějí v konkurenci excelentních vozů. Nemůže zůstat v nečinnosti ani tedy Chevrolet. Který tak sází vše na Corvette ZR1 ve zcela novém plechovém kabátu.
 chevrolet corvette
Pirát silnic v podobě inovativního vozu Corvette ZR1
 
Chevrolet Corvette ZR1 bude nejen neuvěřitelně rychlým automobilem s hmotností necelých tisíc šest set kilogramů. Avizovaná rychlost je přes tři sta třicet kilometrů v hodině. Chevrolet Corvette ZR1 aneb automobil pro rok 2019 bude vycházet ze současné sedmé generace modelové řady. Na přídi bude uložen kompresorem přeplňovaný vidlicový osmiválec LT5 o objemu šesti litrů.
 
Corvette ZR1 vyjede na silnice se zbrusu upraveným podvozkem, kde na rozdíl od modelu Z06 jsou použity měkčí pružiny a magnetoreologické tlumiče s měnitelnou charakteristikou, které jsou podobné jako u Ferrari 599 GTB Fiorano.
 
Inovace aneb kouzlo nového designu
 
Celkový vzhled je zcela přepracován a to zejména na přídi automobilu, neboť záměrem je co nejvíce se ppřiblížit závodním vozidlům C6R. Dominantou bude jednoznačně střed kapoty odhalující pohled na kryt motoru, pod nímž bude uložen kompresor. Za účelem adekvátního snížení hmotnosti vozu i jeho těžiště je použita jednodílná karbonová střecha.
 
Nejen technika a design, ale i paket Sebring Orange Design zaujme, neboť bude zahrnovat vedle osobitého barevného provedení s pojmenováním Sebring Orange Tintcoat i mnoho jiných prvků umocňující maximální komfort na palubě.
bílý chevrolet
 
Síla motoru aneb jak si povede na silnici
 
Především je síla pohonné jednotky směrována na kola zadní nápravy prostřednictvím šestistupňové manuální převodovky. O dokonalou jízdu na silnici se postarají pneumatiky Michelin Pilot Sport. Pro rychlé zastavení bude Corvette ZR1 mít karbon-keramické kotoučové brzdy. Inovace byla i v případě chladicího systému, ve výsledné fázi tak bude soustava třinácti chladičů k dispozici.
 
Corvette ZR1 má co nabídnout
 
Ihned od prvního dne zahájení prodeje bude zájemcům umožněna volba mezi sedmistupňovou manuální a osmistupňovou automatickou převodovkou. Zbrusu nový plechový krasavec bude o délce  4493 mm, o šířce 1965 mm a s výškou 1234 mm. Od ostatních se bude lišit i spoustou razantních úprav.