Dovolená na ozdravné kůže v lázních

Pokud potřebujete vypnout, utéct ze všedního shonu a vzruchu, schovat se někde, kde se budete moci svěřit do péče někomu, kdo odreaguje vaše tělo i duši, investujte do dovolené v lázních. Příjemné prostředí lázeňské vesničky vám pomůže postavit se znova na nohy jak po fyzické stránce, tak také po té emocionální a mentální.

lázně

Léčebné pobyty jsou navíc často hrazeny z našeho pojištění nebo alespoň částečně. Víte, kdy máte na proplacení nárok? Jste si vědomi všeho, co musíte udělat, než do lázní pojedete? C si máte zabalit? Pokud se chystáte do lázní poprvé a nemáte s nimi žádnou předchozí zkušenost, povíme vám základní věci.

Když vám pobyt hradí pojišťovna

1.       Hradí vám komplexní pobyt – to znamená, že vám hradí i ubytování a stravu
2.       Hradí vám částečné náklady – pojišťovna hradí pouze léčebné kůry, nikoli ubytování, cestu nebo stravu
Vždycky navíc platíte lázeňský poplatek, který je asi třicet korun na den, a regulační poplatek, který činí sto korun na den.

wellness

Co když si platíte všechno sami?
Je to možné, můžete jet do lázní na měsíc nebo na víkend, ale cena se pohybuje od pěti do čtyřiceti tisíc korun na jednu osobu.

míče

Co byste si s sebou měli zabalit?
Vlastně vůbec nic, co by vám eventuálně chybělo. Jistě byste v kufru měli mít alespoň dvoje plavky a několik ručníků. Většinou je sice dostáváte na každé kůře, ale ne vždy je to pravda. Navíc si můžete chtít vyrazit například do bazénu, kde si ručníky nosíte své. Neměli byste si také zapomenout sportovní oděv, a to jak na outdoorové, tak indoorové sporty. Můžete absolvovat nejrůznější kůry, zapsat se na aerobic nebo rumbu. Samozřejmě budete chodit na procházky různé náročnosti. Nezapomeňte si také společenské šaty, jelikož se snadno může stát, že se bude pořádat zahradní slavnost nebo ples. Samo sebou oceníte také župan a vlastní hygienické potřeby. Doporučujeme si s sebou také vzít velký peněžní obnos.