Ale bohužel, dům tam nemůžete postavit

Alespoň zatím nemůžete, pozemek není totiž stavební. Ale bude, za nějakou dobu, až bude schválený územní plán, který by měl stavbu domu umožnit. A vy budete mít možnost se odstěhovat do svého bydlení, opustit byt, který je nejen pro vaši rodinu příliš těsný, ale také se vám moc nelíbí neustále se zvyšující poplatky za nájem a za služby s bydlením v městě spojenými. Ale než bude úředníky schválený územní plán, který by měl stavbu domu umožnit, můžete pozemek oplotit, abyste se mohli těšit po postavení domu, který ještě dlouho nebude, z úrody ovoce z ovocných keřů a stromů, které mezitím vyrostou. Ale pozor, můžete pozemek oplotit, ale jen pomocí dřevěných kůlů a lesního pletiva, normální plot můžete mít až po schválení pozemku z orné půdy na stavební pozemek.

mobilní dům v poušti

Dočasný plot bude sloužit k ochraně ovocných keřů a stromů, které jste tedy zasadili. Ale moc se vám nechce čekat, raději byste tam bydleli alespoň rekreačně, vždyť v loňském roce jste si pobytu venku moc neužili. Máte tady možnost, postavit si na pozemek mobilheim, což je mobilní dům, kterých je několik druhů, vše podle vašich potřeb a představ.

mobilní dům vezou

Například Lavaro D1 Nr.59 https://www.lavarohouse.cz/mobilheimy/lavaro-d1-nr-59-599/ může být vaším dočasným domem. Tyto domy jsou celoročně obyvatelné, takže není problém se v něm zařídit. On už vlastně bude zařízený, budou tady nejen skříně na oblečení, židle, stoly, pohovky, postele, ale také i úplně vybavená koupelna, kde kromě sprchovacího koutu bude dokonce i pračka. Ale nejen koupelna a toaleta, také i kuchyně je kompletně zařízená, nejen nábytkem, ale i lednicí a sporákem. Navíc si vyberete typ topidla a rozmístění jednotlivých pokojů. Takže i když není váš pozemek stavební, máte možnost na nějakou dobu, až bude schválený územní plán, koupit si vybraný mobilní dům, který je velký jako váš byt a užívat si.