A dost, zbavte se své závislosti

Jakým způsobem lidé utrácejí své peníze , je různé. Ale když si na své potřeby musí brát úvěr, tak musí také vědět, co je čeká v příštích měsících, nebo letech.

Když si člověk vezme úvěr na koupi konkrétního produktu, potom je to pro něj snadné. Dostane peníze, vezme je a jde si produkt koupit. Když si člověk bere úvěr na dovolenou, nebo dokonce na vánoční dárky, je to na pováženou. Celý další rok, nebo mnohdy ještě déle bude muset splácet něco, co už je dávno fuč. Ale když si člověk vezme úvěr na to, aby si mohl zahrát hazardní hry a hrací automaty? Tak to je holá sebevražda!
vegas casino.jpg

V následujícím období musí své půjčky splácet. Z uvedených tří případů je na tom nejhůře gambler. Tady není o čem dál mluvit. Takový člověk se zamotal do své závislosti natolik, že nevidí cestu ven. A pokoj si stejně nedá. Stále si půjčuje. Od známých, od kamarádů. Nedej bože, aby začal překračovat zákon.

· Je prokázáno, že gamblerství propadá podstatně více mužů, než žen.

· Nejvíce gamblerů se objevuje ve skupině 20 až 29 let.

· A nejvyšším dosaženým vzděláním gamblerů je podle průzkumů odborné středoškolské bez maturity.

· Motivací pro závislost na hazardu je podle statistik ekonomická situace a samotná povaha jedince.

zadlužený chlap.png
Nepokračujte!

Pokud se i Vy neobejdete bez hracích automatů, nebo stále sázíte a hrajete o peníze, přiznejte sami sobě, že máte problém! Okamžitě začněte abstinovat! Nemějte při sobě větší finanční obnos. Platební kartu nechte doma. Vyhledejte odbornou pomoc. Začněte splácet dluhy, vyhlaste osobní bankrot. Vyhýbejte se lákavým nástrahám v podobě herny!
mladá bezdomovkyně.jpg

Nepřidělávejte si víc dluhů, než je zdrávo! Už takhle jich máte dost! Adrenalin, štěstí a požitek můžete najít úplně někde jinde, než v herně. Peníze použijte pro zkvalitnění života. Ne pro činnosti, které Vás dostanou na samotné dno bídy a utrpení.