USB flash disk – data v kapse

Každý z nás ho zná. Jedná se malou krabičku, která je schopna pojmout čím dál více dat. Řeč je samozřejmě o USB flash disku. Ten může mít nejrůznější tvary a podoby může pojmout neskutečné množství dat a díky své nízké ceně je využíván téměř v každém prostředí. I přesto, že tento pojem zná snad každý není jednoduché definovat co to vlastně USB flash disk je. Jak by zněla vaše případná definice tohoto zařízení? Pokud tápete je zapotřebí se dovzdělat .
pět usb.jpg
Tento přenosný disk lze pojmout nejen jako nutnost, ale lze ho využít jako vtipnou či multifunkční věc. V rámci nejrůznější reklamních kampaní má přenosný disk podobu různých postav a předmětů, kterými můžete pobavit své okolí. Ale nejde pouze o zábavu flash disk může být skryt třeba ve svítilně či hodinkách. USB konektor dnes navíc najdeme téměř kdekoliv v rámci elektronických zařízení. Tudíž nás svět okolo k jeho užívání přímo vybízí.
grafy a statistiky.jpg
Disk je možné si pořídit z mnoha důvodů.
· Vysoká odolnost. Ač to tak možná nepůsobí flash disky disponují vysokou odolností. Nepůsobí na ně magnetické pole, odolají mrazu i teplu. Uchovají vaše data, i když jsou vystaveny vnějším vlivům.
· Záloha. Elektronika je výborná věc, ale není radno se na ni spoléhat. Ze dne na den může počítač přestat fungovat a uložená data jsou nenávratně ztracena. Zde jako vhodný pomocník slouží opět přenosný disk. Dnes lze na trhu získat takový disk, který pojme veškerá data a bezpečně je bude uchovávat třeba ve vaší kapse. Ovšem pro účel zálohy je příhodnější využít externího disku.
zelené usb.jpg
· Utajení dat. Ne všechna data jsou volně dostupná, a proto je zapotřebí mít takové prostředky, které vaše data uchovají třeba před konkurencí. K tomuto účelu se dá perfektně využít toto zařízení. Na trhu se můžeme setkat s takovými, které mají vestavěný zámek či požaduji po uživateli heslo. Takto lze uchránit data před nechtěnými návštěvníky.