Sídlo pro firmu

Vhodná budova

Pro své podnikání potřebujeme nějaké sídlo, protože bez něj si jej ani nezaložíme, přičemž musí se uvádět do různých formulářů. Je potřeba dobře si jej rozmyslet, což platí zejména pokud budeme k tomuto účelu kupovat nějakou nemovitost. Když se budeme věnovat třeba kovovýrobě, tak potřebujeme dostatečně velké prostory, kde budou pracovat těžké obráběcí stroje a následné výrobky bude kde uskladnit. Je potřeba být obezřetný, protože taková nemovitosti stojí opravdu spoustu peněz.

budova Microsoft

Je však i situace, kdy budeme například fotograf na volné noze, kdy je zbytečné, abychom si kupovali nějakou nemovitost, protože vše můžeme dělat z pohodlí domova kdy budeme chtít. Můžeme mít sídlo napsané na své bydliště? Jde to i po právní stránce, ovšem má to nevýhody. Je to kontaktní místo pro zákazníky a další lidi, přičemž dá se dohledat v rejstříku. Při neúspěchu a následné exekuci by mohl být problém se zabavováním majetku u nás doma.

Virtuální sídlo

Kromě těchto svou možností je tu i další, které využívá mnoho firem, protože má opravdu řadu výhod, kterých můžeme využívat i my. Jedná se o virtuální sídlo Ostrava, přičemž tuto nemovitosti si můžeme zapsat jako své sídlo. Dáme za něj pár stovek za měsíc a tím máme celou záležitost ohledně sídla vyřešenou a ušetříme si tak řadu starostí. Firma má svou vlastní nemovitost, takže plně se stará o fungování jako sídlo.

moderní kanceláře

Chodí Vám sem všechna pošta, kdy Vám přijde email, že Vám přišla zásilka a Vy si ji dle možností můžete vyzvednout. Zároveň je tu možnost využívat konferenčních místnosti, která se můžou podnikatelům mnohdy hodit. Za těch pár stovek měsíčně vidíte, že virtuální sídlo neobsahuje žádný háček a je dle zákona legální. Po zaplacení základní sumu už nic neřešíme, protože to nejsou dále žádné poplatky a jiné skryté platby. Sepsání smlouvy je snadné a netrvá dlouho, takže tuto možnost zvažte.