Proč matky by měly investovat nejen do svých dětí

Určitě se obáváte investic, protože si myslíte, že o tom nevíte dost. Ale kolik víte o motoru vašeho auta? A přesto se vám daří ovládat vaše auto, ne? Totéž platí pro investování – jakmile to zkusíte, uvidíte, že to vůbec není strašidelné. Ve skutečnosti je to opravdu zábavné.
dívka u latte

Zní to dobře. Kde mám začít?

Mnoho lidí stále věří, že potřebuje titul ve finančním odvětví, aby mohli investovat. Ale to není pravda! Vše, co potřebujete, abyste mohli začít investovat, je otevření depozitního účtu. K tomu vybíráte společnosti, do které chcete investovat, a koupíte několik akcií. Tento krok můžete provést sami, ale můžete také najmout makléře, který se o to postará vaším jménem. Není to tak složité, že? Jedna věc, kterou vám musíme ještě sdělit – mít dítě také není žádná jednoduchá hra, a jakmile víte tohle, nemusíte se bát ani investovat! Pokud si však stále nejste jisti, dovolte nám uvést několik výhod plynoucích z investování.

Investování poskytuje finanční stabilitu a svobodu

Pečovat o dítě, zejména v prvních letech, znamená, že většina žen zůstane doma po nějakou dobu. To má významný dopad na jejich kariérní příležitosti a finance. I po návratu z mateřské dovolené není finanční situace mnoha žen tak dobrá. Kvůli zanedbání kariéry pravděpodobně očekávají i nižší platy. Proto je důležité najít způsoby, jak zajistit stabilitu a bezpečnost vašich financí. Investování je dokonalý způsob, jak to udělat.
kontrola grafů

Investujte do toho, co znáte

Jedním z nejzajímavějších aspektů na investování je schopnost vybrat výrobky, které používáme denně (pro sebe nebo své dítě) a investovat do společností, které je vyrábějí. Podívejte se na výrobky, které máte rádi – nebylo by skvělé vlastnit malou část těchto společností?

Investování umožňuje získat peníze, i když jste doma

Hlavním přínosem a motivací, které usnadní matkám investování, je, že nemusí opustit dům (a jejich dítě). Další populárním argumentem, který dost často slýcháváme, je že musíte mít velké finanční rezervy, abyste mohli investovat. Samozřejmě, to může být pravda, pokud se rozhodnete investovat do nemovitostí. To však rozhodně není případ nákupu pár akcií společností. Už 1000 Kč (nebo ještě méně) může být dobrý start.
Stručně řečeno, investiční svět může být děsivý – plný starých mýtů a stereotypů, které by vám mohly zabránit v jejich prozkoumání. Ale věřte, jakmile prožijete výhody investování, budete se divit, proč jste nezačali mnohem dříve.