Muži a jejich role v rodině a v domácnosti

Jste v očekávání a už se dopředu obáváte toho, jak to budete všechno doma zvládat? Tedy péči o miminko a k tomu ještě o domácnost? Nebojte se u vás doma toto téma nadhodit a dopředu se s nastávajícím tatínkem domluvte, s čím vám bude vypomáhat a jak si rozdělíte role v domácnosti.
otec se synem na houpačce
Rozhodně to nemůže být tak, že vy jste přece ženou na mateřské dovolené a o této „dovolené“ musíte zvládat všechny činnosti o domácnost i péči o dítě. Jednou jste se rozhodli pro to, že budete mít dítě, tak je také potřeba, abyste se o něj starali oba dva. Muži tu už dávno nejsou od toho, aby vydělávali peníze a žena byla v domácnosti.

Věřte tomu, že jak si to nastavíte v prvotních začátcích, tak to bude fungovat i do budoucna. Je to tedy ta nejlepší cesta k tomu, abyste vy jako maminka nebyla na všechno sama.

Především v prvních týdnech takovou pomoc jistě velmi oceníte, abyste si mohla taky odpočinout a nabrat síly, kdykoliv to jen bude možné. Tatínek si tak bude s děťátkem vytvářet citový vztah, který je velmi důležitý pro vaše vztahy v rodině.
malování s dcerou
Tatínek a děťátko – do jakých činností tatínka zapojit
Aby se mohl již od narození miminka mezi ním a jeho tatínkem utvářet plnohodnotný vztah a pouto a nejen proto, je potřeba tatínka již od začátku zapojit do péče o děťátko. Pokud se hned necítí na přebalování pokakaných plínek, nevadí, nebojte se ho zapojit do jiné činnosti. Může třeba miminko pravidelně koupat nebo s ním také chodit na procházky v kočárky. Výborně tak utuží svůj vztah a vy si budete moci při té příležitosti v klidu odpočinout.

Později pak můžete tatínka zapojit do krmení nebo čtení pohádek. S většími dětmi pak může chodit na hřiště, s klukama na fotbal a podobně. Rodina tak bude o poznání lépe fungovat jako celek a vztahy v ní budou ucelenější.