Chcete stavět?


Zcela jistě jste si všimli, že snad ve všech českých městech a vesnicích probíhá i dnes výstavba nových domů. Někdo si dům staví sám, někdo spíše zvolí cestu stavby od stavební firmy. Každé řešení má svoje klady i zápory, a my si je společně rozebereme. Protože pokud chcete mít nový dům, musíte být předem připraveni na všechny možnosti a všechny situace, které vás mohou potkat.

klíč k domu

Během svépomoci nemají lidé takřka žádný osobní život, protože všechen volný čas musí trávit na stavbě. Staveb domu není záležitost na měsíc, ale i na několik let. Záleží jen na tom, jak rychlí budete, a musíte počítat s tím, že pracovní povinnosti nebo počasí vám mohou pěkně zhatit plány. Proto mnoho lidí dává přednost spíše stavbě od dodavatele. Lidé stavící dům svépomocí často čelí i zdravotním problémům, protože jde o velký zásah do života. Nejeden vztah se rozpadne, protože se lidé nevidí. Problémy nastávají s financemi, špatně odhadnutým množstvím materiálu a podobně. A to ještě nemluvíme o tom, že většinu prací člověk mimo stavební obor nedělal a chvíli potrvá než se to naučí.

Stavba domu prostřednictvím firmy by měla být rychlejší, jenže v tomto případě je problém ten, že dnes je tolik firem, že jsou mezi nimi velmi pečlivě ukryté i takové, které vyberou peníze a už se neukážou. Pokud si budete chtít nechat postavit dům, určitě je potřeba si vybrané firmy pečlivě prověřit. Tento způsob stavby bývá o něco málo dražší, ale zase je to bez starostí a vašeho fyzického vyčerpání.

nový bungalov

Rozhodli jste se?
Ne každý si dokáže dům postavit, a pro ty kteří to nechtějí riskovat, jsme tady my a naše zděné domy na klíč
enerdomy. Nabízíme spoustu typových projektů, z nichž si některý určitě vyberete. Projekt je samozřejmě možné upravit podle vašich požadavků, a nebo vám může vypracovat zcela nový projekt jen pro vás. Zděný dům může být připraven k nastěhování za několik měsíců.