Vydělejte na psaní svých poznatků na internet

I když doba, kdyblogy patřily mezi to nejvyhledávanější na internetu už je dnes pasé, stále se těší poměrně velké přízni. Během let jich mnoho vzniklo, ale ještě více zaniklo. Psát své pocity nebo rady ale může na internet v podstatě každý. Nemusíte kvůli tomu utratit ani jedinou korunu. Webů, kde si můžete založit zdarma svůj vlastní blog cela řada a stačí si jen vybrat. Rozhodně se doporučuje alespoň ze začátku zvolit si nějaký český web, zvláště, neumíte-li skvěle angličtinu nebo jiný jazyk.

notebook

Co se týče obsahu, to už je jen a jen na vás. Témat je však nepřeberné množství. Pokud chcete zaujmout hlavně čtenářky, určitě neuděláte chybu, když budete psát o módě, vaření nebo hubnutí. Musíte si však dát pozor na to, aby vaše články byly nejen čtivé, ale také se zakládaly na pravdě. Konkurence je i přes nižší popularitu blogování stále velice silná a může vás potopit dřív, než vůbec začnete. Stačí jedna nebo dvě chyby a čtenářky půjdou o dům dál. Nejčastěji tam, kde vědí, že dostanou relevantní informace a rady, které fungují. Proto byste měly psát hlavně o tom, čemu rozumíte nebo co vás alespoň zajímá.

Psané slovo nejen v reálném světě, ale i na internetu už pomalu vychází z módy. Proto hodně pisatelek vyměnilo své virtuální deníčky za youtube, kde se prezentují daleko efektivněji a také díky tomu i více vydělávají. Není to však pro každého. Máte-li problémy s trémou nebo se vám zdá, že nejste příliš fotogenické, měly byste přeci jen zůstat u psané formy projevu. Takto se můžete daleko snadněji vypracovat a zároveň si vydělat nějakou tu korunu.

psaní

Splňujete-li ale všechny předpoklady budoucí youtuberské hvězdy, určitě byste to měly alespoň zkusit. Nic za to nedáte. I youtube je zdarma, alespoň v případě, že na něm nevyděláváte. Navíc se nemusíte vzdát psaní. Můžete mít obojí, vlastní kanál na youtube i vlastní blog.