Skákáním na trampolíně proti obezitě

Proč se trampolíny staly světovým hitem? Je to tím, že umožňují velmi svérázný druh pohybu – účinný a zároveň příjemný.

Nenechte vaše tělo zlenivět

Obezita – tento strašák obchází celý svět a stává se mnohem horší pandemií, než epidemie koronaviru. Možná vám toto srovnání bude připadat příliš drsné, ale vězte, že obezita má na svědomí tolik předčasných úmrtí a těžkých chorob, že se tomu dá stěží uvěřit. Infarkty, mozkové mrtvice, embolie, degenerace kloubů, trávicí problémy, hormonální disbalance, deprese a mnoho dalších potíží si můžete odpustit, změníte-li svůj stravovací režim a budete se více hýbat.

trampolína s ochrannou sítí

Ale jak hýbat, když pohyb bolí? Zkuste si zaskákat na trampolínách, brzy zjistíte, že je to mnohem příjemnější pohyb, než běhání v přírodě nebo posilovna. Zároveň spálíte spoustu energie a máte pak dobrý pocit, že jste se zas posunuli kousek kupředu. Jestliže nepolevíte ve svém úsilí, a alespoň pár minut denně budete cvičit, výsledky se dostaví.

Endorfiny – endorfiny jsou pro některé sportovní nadšence dokonce drogou, je to totiž přirozený způsob, jak poskytnout tělu i duši určitou rozkoš, uvolnění, pocit pohody, nezávislosti a vlastních schopností a také přitažlivosti pro naše partnery či přátele. Říká se jim „hormony štěstí“, uvolní se vždy po tělesné námaze, ale velmi záleží na tom, o jakou námahu jde. Pokud to s ní přeženeme, dostaví se naopak bolest a nepohoda, převládnou hormony stresové a pohyb nepřinese kýžený výsledek.

obvodové pružiny

Uvolnit endorfiny dokáže svým svérázným způsobem skákání na trampolíně, o tom se přesvědčí každý, kdo to alespoň jednou vyzkoušel. Proč si tedy nedopřát podobnou rozkoš, kterou přináší např. plavání? Máte-li takové nářadí doma (a může jít o zahradní trampolínu nebo menší průměr nářadí určené do interiéru), nenechávejte jej ležet ladem a každý den ho využijte alespoň na deset minut.