Co by nemělo chybět v dětském pokojíčku – vybavte dětem pokoj stylově

Vybavit dětský pokojíček to není legrace, malé děti potřebují něco jiného než děti velké, a protože rychle rostou není na místě přestavovat ho pořád dokola.

Co by nemělo chybět v dětském pokojíčku – vybavte dětem pokoj stylově

Děti neuvěřitelně rychle rostou, ale jinak vybavíme pokojíček pro malé dítě a jinak pro puberťáka. Jejich potřeby se mění s věkem a to znamená neustále posouvání nábytku, doplňování věcí a jejich obměna, nikomu se přitom nechce každých pár let měnit všechno úplně od základu. Proto je zapotřebí držet se při zemi, nevolit barvy, které se dítěti za dva roky už líbit nemusí a raději se proto musíme zaměřit na dekorace a detaily, které se dají lehce obměnit.

pexels-photo-1741230

Využití barev

Zatímco malé holčičce přijde růžová barva neuvěřitelně skvělá, holčičce, která už začíná chodit do školy, už zase tolik vyhovovat nemusí. Jistě to znáte, pro své malé dítě chcete udělat cokoliv, pokojíček tak vybavíte skoro celorůžový a za pár let se dozvíte, že už to dávno není tak super jako před lety. Proto upusťte od výrazných barev a raději volte jen růžové doplňky, ty se dají kdykoliv vyměnit. A tak je to se vším, malé dítě si hraje především na zemi, potřebuje jen postel a své hračky. Větší dítě už musí mít svůj psací stůl, židli a také skříňky na nejrůznější věci do školy a podobně. S nábytkem se hýbat dá ale koberce a malbu na stěně se vám nebude chtít neustále měnit.

pexels-photo-205323

Vsaďte na detaily a doplňky

Raději tak využívejte doplňků, které přizpůsobte dětskému věku. Jsou ale i takové věci, které dítě ocení stejně tak jako malé tak i v pozdějším věku. Tím máme namysli, třeba sedací pytel pro děti. Ten vypadá v pokojíčku parádně, hodí se i do menších pokojíčků a skvěle vyřeší problém se sezením, malé dítě se v něm vyřádí a větší dítě si v něm pak může například číst. Vaky se dají pořídit v nejrůznějších barvách a provedeních, jsou velmi pohodlné a moderní.

Pouze se připravte na to, že ho dítě bude opravdu hodně využívat a pak je potřeba měnit čas od času jeho náplň – tou jsou malé drobné kuličky, které vytvářejí neodolatelné místo k relaxování. Časem ale začnou pomalu slehávat a sezení už není tak pohodlné, kuličky se ale dají velmi snadno dosypat – vaky jsou opatřeny zipem. Dobře se i udržují a čistí, povrch se dá snadno vyčistit obyčejnou vodou nebo vlhkým hadříkem.

Sedací vaky si oblíbí nejen děti ale také dospělí.