K čemu může sloužit bazénový plovák

K letnímu období neodmyslitelně patří i bazén, ať už ten, který máme doma na zahradě, nebo veřejný. V každém případě se jedná o něco, bez čeho si toto období nedovede prakticky nikdo z nás představit. A abychom si pobyt tam skutečně užili, máme dostupných hned několik pomůcek.

Jednou z nich je i plovák. Velmi zjednodušeně řečeno, jedná se o zařízení, které díky svému materiálu a konstrukci plave na hladině. Existuje mnoho nejrůznějších druhů, které jsou používány k rozličným účelům. Zdaleka nejznámější jsou však dva. S jedním se setkáme často v soukromých bazénech, s tím druhým ve veřejných.

žena koupající se v bazénu

Ten první představuje dutou, nejčastěji plastovou misku s víkem a s dírami ve spodní části. Do ní se vloží nějaký přípravek, nejčastěji se jedná o tablety chloru, který se postupně rozpouští. K čemu je to ale dobré?

Je potřeba si uvědomit, že řasy se dělají nejvíce v nejsvětlejší a nejteplejší části vody, s největším množstvím kyslíku, tedy u hladiny. Pokud však dáme do bazénu tabletu chloru, který je určen k boji s nimi, klesne ke dnu, kde se také bude rozpouštět a kde bude i jeho nejvyšší koncentrace. Je tedy jasné, že rozhodně nebude působit tak silně, jak by mohl.

okraj venkovního bazénu

Plovák tento problém řeší tím, že drží tabletu u hladiny, kde se také rozpouští a kde je i nejvíce řas. Efekt zde tedy bude mnohem větší. Není tedy divu, že toto zařízení najdeme v mnoha soukromých bazénech.

Tím druhým typem je pak pěnová deska, kterou je možné vzít si sebou do vody. Ta pomáhá začátečníkům, kteří ještě neumí pořádně plavat, se udržet na hladině. Zejména dětem pak může dodat dostatek důvěry k tomu, aby se osmělily a zkusily se skutečně naučit plavat. Budou mít totiž pocit bezpečí a nebudou se tolik bát. A to je základ k tomu, aby si pobyt ve vodě skutečně užily. A to je přece ten důvod, proč do bazénu vůbec chodíme, ne?